سرآشپز

رشته پلو

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت
30 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
تعداد
8 نفر
نهار
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
رشته پلویی
400 گرم
برنج
1 کیلوگرم
گوشت چرخ شده
500 گرم
کشمش
300 گرم
پیاز
1 عدد بزرگ
نمک
به میزان لازم
رشته پلو
طرز تهیه
  1. پیاز را خرد کرده در روغن کمی تفت دهید . سپس گوشت را اضافه کرده و همراه پیاز تفت دهید تا آب آن کشیده شود. کمی نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه میکنیم . کشمش های از قبل خیسانده را به همراه خرما که هسته آن را گرفته و چهار تکه اش کرده ایم چند دقیه به گوشت میفزاییم و از روی حرارت بر میداریم .
  2. برنج اعلا را که از قبل به مدت چند ساعت خیسانده ایم درون آب در حال جوش و نمک میریزیم چند قل که زد رشته ها را با دست جدا کرده و به برنج میفزاییم و پس از 2 -3 دقیقه آن را آبکش میکنیم .
  3. کف قابلمه ای مناسب را کمی آب و روغن ریخته و ته دیگ مرد نظر را کف ظرف میگذاریم و یک لایه برنج و رشته را میریزیم . روی آن از گوشت آماده شده میریزیم و یک لایه دیگر برنج و به همین ترتیب تا آخر . در آخر نیز نصف پیمانه مخلوط آب و روغن را روی برنج دهید.
  4. در قابلمه را گذاشته و زمانی که اولین بخار را داد روی آن دم کنی میگذاریم و به مدت 45 دقیقه روی شعله ملایم میگذاریم تا دم بکشد. زمان سرو میتوانید از کمی برنج زعفرانی برای تزیین استفاده نمایید.

در هر منطقه از ایران عزیز این غذا را با مواد مختلف سرو میکنند که به چند نمونه اشاره میکنیم . میتوان رشته پلو را ساده پخت و گوشت ران گوسفند را نیز همراه پیاز و رب و برگ بو به صورت جداگانه پخت و همراه این غذا سرو کرد. بعضی افراد این غذا را همراه مرغ زعفرانی پخته شده سرو میکنند . بعضی ها هم فقط با کشمش و پیازداغ و بعضی نیز فقط با گوشت و پیازداغ ساده و یا باگوشت قلقلی حتی عده ای نیز این غذا را به صورت ساده و با شکر میل میکنند . به هر صورت رشته پلو غذایی قدیمی است که در طول زمان با سلایق مختلف تهیه گردیده است .

میتوانید کمی زیره لا به لای این پلو در زمان دم کردن بریزید که عطری خوب به این غذا میدهد.

رشته پلو غذایی قدیمی و اصیل است که در گذشته به عنوان یک غذای رسمی در مهمانی های ایرانی طرفداران بسیاری داشته است . در شب بله برون هم رسم بوده است که خانواده عروس این غذا را تهیه میکردند و اعتقاد داشتند که برای شگون و رشته یابی !! باید همراه سایر غذاهای سنتی این غذا هم در سفره رنگینشان باشد .البته اصلی ترین حضور این غذا را باید در رسوم نوروز ایرانی جستجو کرد که این غذا را شب عید درست میکردند تا رشته کار امور در سال جدید بدست آید . پس شما هم برای شب عید از رشته امور غافل نشوید

 

 

 

هیچ دیدگاهی وجود ندارد اولین نفری باشید که نظری میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*