سرآشپز

استاک مرغ یا Chicken Stock

زمان آماده سازی
60 دقیقه
زمان پخت
60 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
آشپزی پایه
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
استخوان مرغ
1 کیلوگرم
پیاز
100 گرم
هویج
50 گرم
تره فرنگی
25 گرم
کرفس
25 گرم
آب
2 لیتر
استاک مرغ یا Chicken Stock
طرز تهیه
  1. استخوان مرغ را کامل شسته و به تکه های کمی کوچک خرد کنید . برای استاک میتوانید از گردن ، استخوان پشت یا کتف استفاده کنید . اگر گردن در استاک شما نباشد مناسب تر است زیرا چربی زیادی دارد . استخوان ها را همراه سبزیجات و bouquet garni در قابلمه مناسبی ریخته و روی آن آب سرد بریزید و روی حرارت قرار دهید . دو ساعت زمان لازم است برای پخت و تهیه استاک مرغ . در این مدت کف روی آن را با دقت جمع کرده و برای داشتن استاکی شفاف تر در قابلمه را هم نگذارید . پس از پختن استاک را از صافی گذرانده ، سرد کرده و در یخچای قرار دهید . میتوانید در همین زمان آن را در ظروف کوچک فریزری ریخته و در فریزر قرار دهید . اما بهتر است که ابتدا در یخچال قرار دهید تا چربی آن روی استاک بیاید و سفت شود . سپس چربی ها را دور ریخته و سپس مواد باقی مانده را در فریزر قرار دهید .

استاک مرغ یکی از انواع استاک است که برای تهیه بسیاری از سس ها و سوپ ها مورد نیاز است . شما میتوانید این استاک را تهیه کرده و در فریزر نگهداری کنید . هر زمان که نیاز داشتید از این استاک در انواع غذاهای مرغی و سوپ ها سود ببرید .

۲ تا نظر برای این دستور پخت ثبت شده

  1. MaillotOM گفته در تاریخ پاسخ
    Much thanks again. Want more.
  2. info گفته در تاریخ پاسخ
    good

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*