سرآشپز

موهیتو / موخیتو

زمان پخت
5 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
تعداد
1 نفر
شربت و نوشیدنی
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
آب لیمو
2 قاشق غذاخوری
شکر
2 قاشق مرباخوری
نعنا
3 قاشق غذاخوری
سودا
1 پیمانه
اسپرایت
1 پیمانه
نعنا
3 قاشق غذاخوری
لیمو ترش
1 عدد
موهیتو / موخیتو
طرز تهیه
  1. در روش اول نعنا را شسته برگ برگ کنید و همراه آب لیمو با یک گوشت کوب کوچک بکوبید تا نعنا له شود سپس شکر و یخ را در دستگاه ریخته تا خرد شده و شکر هم حل شود . یخ و شکر مخلوط شده را به نعنا اضافه کرده و سودا را روی آن ریخته و همراه یک برش لیموترش در کنار گیلاس یا یک پر نعنا روی نوشیدنی آن را سرو نمایید .
  2. در روش دوم نعنا را برگ برگ کرده با آب لیمو تازه با گوشت کوب کوچک کوبیده سپس خرده یخ را اضافه کرده و نوشابه اسپرایت را روی مواد ریخته و سرو نمایید . روی گیلاس میتوانید از یک برگ نعنا یا یک برش لیمو کنار گیلاس جهت تزیین استفاده نمایید .

نکات :

 

۱ – این نوشیدنی را میتوانید در روش اول با آب ساده نیز تهیه نمایید.

۲ – بعضی برگ نعنا و آب لیمو را همراه یخ در دستگاه مخلوط کن یا غذاساز ریخته و کامل میکس میکنند به گونه ای که نعنا خرد خرد میشود سپس مایع را اضافه میکنند .

موهیتو یا موخیتو در نوع اصیل آن نوعی نوشیدنی است که با مخلوط کردن آب گازدار، برگ نعناع، شکر، رام سفید و آبلیمو تهیه می‌شود. در دستور اصلی تهیه موهیتو در کوبا از نعناع اسپیکاتا استفاده می‌شود که در این کشور محبوبیت زیادی دارد. زادگاه موهیتو (موخیتو) کوبا می‌باشد، اما در مورد زمان و چگونگی به وجود آمدنش، اطلاعات دقیقی در دست نیست. بعضی آن را به بردگان آفریقایی که در مزارع نیشکر کوبا کار می‌کرده‌اند نسبت می‌دهند و بعضی دیگر به کاوشگران انگلیسی که در مسیر خود در این جزیره پهلو گرفته‌اند. هرچه که باشد، وجود مزارع وسیع نیشکر و فراوانی گیاه نعنا در کوبا عامل اصلی به وجود آمدن این کوکتل بوده است. ترکیب شیرینی، طراوت لیمو ترش همراه با عطر و طعم دلچسب نعنا، این کوکتل را به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین کوکتل‌های تابستانی در جهان تبدیل کرده است.

هیچ دیدگاهی وجود ندارد اولین نفری باشید که نظری میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*