سرآشپز

بریونی اصفهان

زمان آماده سازی
60 دقیقه
زمان پخت
60 دقیقه
سطح دشواری
سخت
تعداد
6 نفر
شام
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
گوشت سردست
0.5 کیلوگرم
پیاز
1 عدد متوسط
سبزی خرد شده
5 قاشق مرباخوری
ریحان
4 قاشق مرباخوری
ترخون
یک دوم ق.م
مرزه
یک دوم ق.م
نعنا
یک دوم ق.م
خلال بادام
به میزان لازم
دارچین
به میزان لازم
نمک وفلفل
به میزان لازم
زردچوبه
به میزان لازم
بریونی اصفهان
طرز تهیه
  1. گوشت را به همراه پیاز نمک وفلفل وزردچوبه نیم پز کرده(به مدت 1 ساعت در قابلمه) وپس از سرد شدن وپاک کردن ار استخوان و... چرخ می کنیم .آب گوشت را برای چرب کردن گوشت و تریت بریون نگه دارید .
  2. ریحان تازه را ریز خرد کرده و سبزیجا خشک را نیز پودر کنید . سبزیجات را اضافه کرده نمک وفلفل را اندازه می کنیم وخوب ورز می دهیم .
  3. سپس کف قالب بریان (قالب ها بیضی شکل با دسته بلند که در عکس ها می بینید -در صورت در دسترس نبودن میتوانید از تابه های کوچک استاده کنید) را چرب کرده دارچین وخلال بادام ریخته از موادگوشتی در قالب بریان قرار داده به قطر 1 سانتی متر وسپس روی حرارت قرار داده تا برشته شود .
  4. نان را به وسیله چربی موجود روی اب گوشت چرب کرده وسپس بریان برشته را روی ان بر می گردانیم .
  5. جهت تزئین می توانیم از شش پخته وچرخ شده نیز استفاده کنیم .
  6. آبگوشت باقیمانده از گوشت را می توان با نان خرد شده مخلوط وبه همراه کشک در کنار بریان استفاده کرد .

نکات:

 

۱ – بریان به صورت سنتی چرب سرو میشود . میتوانید اگر دوست داشتید تا نوع سنتی آن را تهیه کنید . ۱۰۰ گرم قلوه گاه گوسفنده یا ۵۰ گرم دنبه نیز اضافه کنید.

۲ – در رستوران ها میز مخصوص تهیه بریون موجود بوده که در عکس ها میبینید . این میز یک قابلمه بزرگ دارد که آب گوشت داخل آن است و سک سینی که زیر آن شعله روشن است و برای خود بریون استفاده میشود .

۳ – معمولا بریون به صورت یک نان که گوشت داخل آن است به همراه سبزیجات ، پیاز و ترشی ودورچین و همچنین کاسه ای جدا گانه که تریت داخل آن است سرو میشود .

۴ – تریت بریون توسط خود آشپز تهیه میشود . روی تریت کشک و دارچین و یک عدد گوجه معمولا قرار داده میشود .

 

غذایی سنتی از شهری قدیمی و سنتی . پایتخت فرهنگ و هنر ایرانی غذاهای سنتی زیادی دارد اما این غذا به راستی چیز دیگریست . بریونی غذاییست که با نام اصفهان همراه است . عاشقان گوشت این غذای خوشمزه را از دست ندهید .

هیچ دیدگاهی وجود ندارد اولین نفری باشید که نظری میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*