سرآشپز

استاک گوشت یا brown beef stock

زمان آماده سازی
240 دقیقه
زمان پخت
240 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
آشپزی پایه
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
استخوان گوساله
1 عدد
پیاز
100 گرم
هویج
50 گرم
تره فرنگی
25 گرم
کرفس
25 گرم
آب
500 میلی لیتر
رب گوجه فرنگی
3 قاشق غذاخوری
استاک گوشت یا brown beef stock
طرز تهیه
 1. استخوان هر را شسته و در سینی فر قرار داده و به مدت 40 دقیقه در فر 180 درجه قرار دهید .
 2. رب را کمی با آب نرم کرده(Nappe (و روی استخوان ها با قلم مو بکشید و به مدت 10 دقیقه دیگر در فر قرار دهید . این کار را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید .
 3. استخوان ها را به همراه روغن کف ظرف در قابلمه ریخته آب سرد روی آن ریخته و پس از جوش آمدن سبزیجات و bouquet garni را اضافه کرده و به مدت 5 تا 6 ساعت حرارت دهید و در این مدت در ظرف را نبسته و کف روی آن را جمع کنید .
 4. پس از پختن استاک را از صافی گذرانده ،سرد کرده و در یخچای قرار دهید . میتوانید در همین زمان آن را در ظروف کوچک فریزری ریخته و در فریزر قرار دهید . اما بهتر است که ابتدا در یخچال قرار دهید تا چربی آن روی استاک بیاید و سفت شود . سپس چربی ها را دور ریخته و سپس مواد باقی مانده را در فریزر قرار دهید .
 5. نکته مهم : پس از خارج کردن استخوان ها از فر و انتقال آن همراه روغن کف سینی به داخل قابلمه میتوانید با کمی آب یا شراب قرمز کف سینی را که عصاره گوشت ها چسبیده است را پاک کنید و بتراشید . که ماده حاصل Glaze نام دارد که بسیار مناسب برای استفاده در سس ها و غذاهای گوشتیست .

این نوع استاک نسبت به سایر استاک ها کمی سخت تر بوده و زمان بیشتری نیاز دارد ولی به همین اندازه نیز طعم و مزه بیشتری در خود دارد . شما با دانستن این دستور میتوانید سایر استاک های قهوه ای را نیز تهیه کنید .

۲ تا نظر برای این دستور پخت ثبت شده

 1. Fb7372 A12b7FG گفته در تاریخ پاسخ
  بسیار مفید و جامع ، متشکر
 2. b8G1b7E گفته در تاریخ پاسخ
  سلام ٢ ليتر اب واسه ٦ ساعت جوشيدن كافيه؟ اونم در قابلمه باز باشه؟ يا مرتباًبايد اب اضافه كنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*