سرآشپز

کیک پنیر تنوری

زمان آماده سازی
45 دقیقه
زمان پخت
45 دقیقه
سطح دشواری
آسان
تعداد
10 نفر
شیرینی و دسر
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
کره
200 گرم
شکر
85 گرم
آرد ساده
170 گرم
آرد برنج
85 گرم
وانیل
یک هشتم ق.م
نمک
یک دوم ق.م
پنیرخامه ای
600 گرم
شکر
150 گرم
نشاسته ذرت
30 گرم
پوست پرتقال رنده
یک هشتم ق.غ
تخم مرغ
3 عدد
ماست چکیده
50 گرم
خامه
50 گرم
کیک پنیر تنوری
طرز تهیه
  1. کره را در دمای محیط قرار داده تا کاملا نرم شود.
  2. کلیه مواد مورد نیاز خمیر را با هم مخلوط کرده و کاملا ورز میدهیم تا جایی که خمیر یک دست و نرم شود . در این مرحله ورز دادن زیاد خمیر لازم نیست زیرا باعث سفت شدن آن میشود . پس تا اندازه ای ورز میدهیم که مواد مخلوط شوند و خمیر حاصل گردد . سپس خمیر را در یک کیسه قرار داده به مدت 30 دقیقه کنار میگذاریم تا استراحت کند .
  3. در این مدت که زمان استراحت خمیر است تخم مرغ ها را در طرف مناسبی ریخته با همزن میزنیم تا زرده و سفیده مخلوط شوند و مواد کرمی رنگ شوند سپس سایر مواد را مخلوط کرده و خوب با دستگاه میزنیم تا یک دست شود .
  4. کف قالب مناسب را کاغذ روغنی پهن کرده و خمیر را روی آن پهن میکنیم و حدود 2 سانت هم روی دیواره های قالب خمیر را بالا آورده و به آن لبه میدهیم. قطر خمیر حدود 2 تا 3 میلی متر باشد . سپس با چنگال روی آن را سوراخ سوراخ کرده به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر 180 درجه سانتی گراد قرار داده تا خمیر نیم پز شود .
  5. پس از نیم پز شدن خمیر آن را از فر خارج کرده و میگذاریم سرد شود . سپس مواد روی کیک را که از قبل آماده کرده ایم روی خمیر داده و به مدت 45 دقیقه دیگر در فر میگذاریم . میتوانید برای طلایی شدن روی پنیر به مدت 5 دقیقه در آخر کار گریل فر یا همان حرارت بالای فر را روشن کنید و سپس کیک را از فر خارج کرده و بگذارید سرد شود و سپس آن را از قالب خارج نمایید و در ظرف مناسب در یخچال قرار دهید .

کیک پنیر یا چیزکیک یکی از متداول ترین شیرینی یا دسر ها در تمام دنیاست .
این شیرینی ترش و شور و شیرین برای مهمانی های عصرانه با یک فنجان قهوه یا چای اعلا بسیار مناسب است . کیک پنیر در حالت کلی به دو صورت تنوری و یخچالی تهیه میشود که هر کدام طرفداران خود را دارد . این مدل که کیک پنیر تنوری است به نظر من رسمی تر و البته باز به نظر من خوش مزه تر است .

هیچ دیدگاهی وجود ندارد اولین نفری باشید که نظری میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*