سرآشپز

کیک سیب

زمان آماده سازی
40 دقیقه
زمان پخت
60 دقیقه
سطح دشواری
سخت
تعداد
6 نفر
شیرینی و دسر
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
تخم مرغ
4 عدد متوسط
روغن مایع
75 گرم
آرد سفید
210 گرم
شکر
1 پیمانه
سیب
1 عدد بزرگ
بیگینیگ پودر
یک دوم ق.م
جوش شیرین
یک دوم ق.م
دارچین
به میزان لازم
پودرکاکائو
1 قاشق غذاخوری
وانیل
یک هشتم ق.م
گردوی پودر شده
50 گرم
کیک سیب
طرز تهیه
 1. تخم مرغ،شکر و وانیل را 10-20 دقیقه با همزن برقی بزنید تا کاملا" حجیم ، کرم رنگ و کش دار شود.
 2. روغن مایع را اضافه کرده و دو دور با همزن با دور کند می زنیم.
 3. آرد ، بکینگ پودر ، دارچین ، پودر کاکائو و جوش شیرین را مخلوط کرده و 3 مرتبه الک کنید . مواد خشک را آرام آرام و در 3 مرحله به مواد اضافه کرده و بالیسک فولد (به صورت دورانی هم زده تا پف مواد از بین نرود) می کنیم .
 4. سیب را رنده کنید و گردو ها را خرد کنید . سیب و گردو را اضافه کنید ، اگر در هنگام اضافه کردن آرد مواد کیک سفت شد می توان در حین اضافه کردن آرد،سیب را نیز اضافه کرد . کلیه مواد را به صورت دورانی مخلوط کنید .
 5. مواد کیک را داخل قالب گرد که چرب کرده و کاغذ روغنی انداخته می ریزیم . قالب را در طبقه وسط فر با دمای 180 درجه به مدت 45 تا60 دقیقه قرارمی دهیم .
 6. پس از این زمان با یک خلال دندان یا سیخ چوبی داخل کیک بزنید اگر از مواد کیک به خلال دندان نچسید کیک آماده است . کیک را از فر خارج کرده از قالب خارج کنید و اجازه دهید تا سریع خنک شود تا کیک خمیر نشود .

کیک سیب به روش های مختلفی تهیه می شود . این دستور روشی ساده و بسیار خوشمزه است که نتیجه بسیار خوبی برای شما خواهد داشت . عطر دارچین و سیب زرد شما را هیجان زده خواهد کرد . این کیک را حتما یک بار تهیه کرده و با یک فنجان چای دبش برای عصرانه آن را امتحان کنید .

نکات :

۱- برای تهیه این کیک سعی کنید حتما از سیب زرد استفاده کنید . سیب قرمز ، گلاب و یا سیب ترش انتخاب مناسبی برای این کیک نیست .

۲ – میتوانید پودر کاکائو را در این کیک حذف کرده و به جای آن یک قاشق آرد اضافه کنید .

۳ – میتوانید یک حلقه سیب به قطر نیم سانتی متر کف قالب قرار داده و کمی پودر دارچین و پودر قند روی آن الک کرده و سپس بقیه مواد کیک را روی آن بریزید . این کار باعث خواهد شد که پس از برگرداندن کیک جلوه زیباتری خواهد داشت . می توانید لابهلای مواد نیز حلقه کیک قرار دهید.

۴ – دقت کنید که فر را ۱۵ دقیقه قبل روی حرارت مورد نظر گرم کنید و تا ۳۰ دقیقه به هیچ عنوان در فر را باز نکنید تا کیک شما بافت بهتری داشته باشد .

 

۲ تا نظر برای این دستور پخت ثبت شده

 1. maillots de foot گفته در تاریخ پاسخ
  You know I love your blog!!!
 2. Hoda ghajar گفته در تاریخ پاسخ
  مقدار ارد مشخص نیست

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*