سرآشپز

کیک باقلوا

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت
25 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
تعداد
6 نفر
شیرینی و دسر
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
تخم مرغ
3 عدد
روغن مایع
یک چهارم پیمانه
شکر
1 پیمانه
وانیل
یک هشتم ق.م
آرد ساده
یک چهارم پیمانه
بیگینیگ پودر
1 قاشق مرباخوری
پودر هل
1 قاشق مرباخوری
گلاب
1 قاشق غذاخوری
گلاب
یک دوم پیمانه
شکر
1 پیمانه
آب
یک دوم پیمانه
کیک باقلوا
طرز تهیه
  1. تخم مرغ را به همراه شکر ووانیل با همزن برقی زده تا یکدست شود سپس نیمی از هل را به همراه گلاب به مواد اضافه می کنیم و مخلوط مینماییم .
  2. در این مرحله روغن مایع را اضافه و فقط یک لحظه هم زده وسریع همزن را خاموش میکنیم .
  3. مابقی مواد خشک دستور را با هم الک کرده(ترجیحا 3 مرتبه) وبه همراه مابقی هل به مواد اضافه کرده سپس سینی 35*35 لبه دار را چرب کرده وآرد پاشی مینماییم . اضافی آرد داخل سینی را تکانده تا فقط یک لایه آرد روی روغن پوشش داده شود .
  4. مواد آماده را در قالب ریخته ودر فر با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده قرار داده به مدت 30 دقیقه می پزیم .
  5. جهت خوش رنگ تر شدن این کیک میتوان 1 عدد زرده تخم مرغ را به همراه نوک قاشق شیر و 1 قاشق مربا خوری پودر قند وزعفران اب زده مخلوط کرد وپس از پخت کیک روی آن را زرینه زده وحدود 5-10 دقیقه در فر گریل ( حرارت بالا )قرار داده وپس از طلایی شدن از فر خارج نمایید .
  6. پس از خارج کردن از فر کیک را به شکل مورد نظر برش داده وپس از اینکه از داغی افتاد طی چند مرحله (3 مرحله ) شربت را به آن اضافه میکنیم .

نکات :

 

۱ – دقت کنید که شربت کیک را پس از اینکه کمی سرد شد در ۳ مرحله روی آن بدهید . اگر در حالتی که کیک داغ است و یا به صورت یک دفعه روی آن دهید کیک خمیر شده و غیر قابل استفاده است .

۲ – حتما فر را از قبل گرم کنید تا کیک شما درست و به اندازه پف نماید .

۳ – دقت نمایید زمانی که اگ واش روی کیک میزنید و حرارت بالا را را روشن مینمایید خیلی سریع رنگ عوض مینماید . پس مراقب باشید که کیک نسوزد .

طرز تهیه شربت : آب وشکر را روی حرارت گذاشته تا به جوش آید و چند جوش بزند حرارت را خاموش و سپس گلاب را اضافه نمایید .

 

یک کیک بسیار خوش عطر و طعم . برای عصرانه با یک فنجان چای یا قهوه حتما این کیک را امتحان نمایید .

هیچ دیدگاهی وجود ندارد اولین نفری باشید که نظری میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*