سرآشپز

سمبوسه گوشت با چاتنی نعنا

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت
30 دقیقه
سطح دشواری
متوسط
تعداد
8 نفر
شام
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
سیر
2 حبه
پیاز
1 عدد
گوشت چرخ شده
200 گرم
گشنیز
3 ساقه
نان لواش
2 عدد
نعنا
250 گرم
پیاز
1 عدد متوسط
فلفل
1 عدد
لیمو ترش
1 عدد
ماست چکیده
1 پیمانه
سمبوسه گوشت با چاتنی نعنا
طرز تهیه
 1. سیر و پیاز را ریز ریز خرد کنید و در کمی روغن تفت دهید ( توجه کنید که از روغن کم استفاده کنید و سیر پیاز زیاد سرخ نشود)
 2. گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و تفت داده تا آب آن کشیده شود . نمک و فلفل و پاپریکا و زیره را اضافه کنید و در آخر گشنیز خرد شده را اضافه کرده چند ثانیه حرارت داده و از روی حرارت بردارید .
 3. نان لواش را برش مستطیل زده و از مواد یک گوشه نان قرار داده و به صورت لچکی یا مثلثی تا بزنید در آخر لبه ها را با کمی آب خیس کرده تا به هم بچسبند . روغن سرخ کردنی را داغ کرده و سمبوسه ها را در آن سرخ کنید .
 4. چاتنی نعنا : برگ نعنا را همراه پیاز و فلفل سبز و آب لیموی تازه در میکسر ریخته و کمی نمک به آن بیفزایید . ماست را اضافه کنید و کامل میکس کنید تا یک دست شود . این سس را همراه سمبوسه سرو نمایید

نکات :

 

۱ – اگر به لایه های خمیر آماده سمبوسه دسترسی دارید میتوانید از آن ها استفاده کنید که به دلیل نازک بودن این ورقه ها کیفیت سمبوسه شما بسیار بهتر میشود .

۲ – از ادویه های دیگر به سلیقه خودتون هم میتوانید استفاده کنید و طعمی جدید را بسازید .

۳ – چاتنی ها نوعی سس هندی هستند که از ترکیب ماست چکیده به همراه انواع سبزیجات معطر و ادویه ها و میوه های بومی تهیه میشود . که طعم و رنگ های متفاوت و جذابی دارند .

سمبوسه گوشت یک غذا یا پیش غذای مشهور هندیست . چاتنی ها نیز نوعی سس هندیست که تنوع طعم و رنگ بسیاری دارند . این هوسونه هندی را حتما با این دستور امتحان کنید و لذت ببرید .

۳ تا نظر برای این دستور پخت ثبت شده

 1. Maryam گفته در تاریخ پاسخ
  Khoshmaze bod mamnon
 2. Farshad گفته در تاریخ پاسخ
  Thank you for helping me
 3. Helen گفته در تاریخ پاسخ
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*