سرآشپز

خورش آلو اسفناج

زمان آماده سازی
45 دقیقه
زمان پخت
45 دقیقه
سطح دشواری
آسان
تعداد
6 نفر
نهار
وعده غذایی
سرآشپز
تاریخ ارسال
گوشت خورشی
1 کیلوگرم
اسفناج
1 کیلوگرم
آلو
150 گرم
پیاز
1 عدد بزرگ
آب لیمو
به میزان لازم
نمک وفلفل
به میزان لازم
زردچوبه
به میزان لازم
خورش آلو اسفناج
طرز تهیه
 1. اسفناج را پس از کمی خیساندن در آب خوب شسته و میگذاریم آب آن برود . سپس اسفناج را کمی خرد کرده و در یک قابلمه در بسته روی حرارت بسیار ملایم بدون حتی یک قطره آب میگذاریم تا آرام آرام بپزد و نرم شود . آب نیازی نیست چون اسفناج به اندازه کافی آب میندازد و برای پخت آن کافیست.
 2. پیاز را نگینی خرد کرده و در روغن کمی تفت میدهیم . زمانی که پیاز طلایی شد گوشت خورشی را اضافه کرده و کمی تفت میدهیم تا آب آن برود . سپس فلفل و کمی زردچوبه اضافه میکنیم .2 لیوان آب بر روی آن ریخته و میگذاریم که گوشت بپزد. اگر یک تکه قلم نیز به همراه گوشت بپزید بسیار عالیست و باعث غلظت خورش و خوشمزه تر شدن آن میشود.
 3. بعد از حدود نیم ساعت که گوشت نیم پز شد آلو ها را که با دقت شسته ایم به خورش اضافه میکنیم تا بپزد.
 4. اسفناج ها را پس از پختن خرد کرده و به مدت2 دقیقه تفت میدهیم. گوشت که پخت اسفناج ، آب لیمو یا نارنج و نمک را به خورش میفزاییم و به مدت 15 دقیقه میگذاریم تا خورش جا بیفتد.
 5. پس از این که خورش به قول قدیمیها تنگ آب شد یعنی آب آن به کمترین مقدار رسید آماده سرو است . به همراه یک دیس برنج ایرانی اعلا این خورش را سرو نمایید.

نکات :

۱ – خواصاسفناج با پخت زیاد کم شده و از بین میرود . پس میتوانید تنها یک شوک در آب جوش به اسفناج بدهید و سپس از آن برای خورش استفاده نمایید .

۲ – میتوانید از کمی شکر قهوه ای یا شکر معمولی نیز در این خورش استفاده کنید تا آن را به ذائقه خود نزدیک تر نمایید.

 

اسفناج از جمله سبزیجاتیست که خواص بسیار زیادی دارد . برای اینکه بتوانیم این سبزی پر خاصیت را در برنامه غذایی خود بگنجانیم نیاز به غذایی داریم که با تکیه به این غذا تهیه شود و چه غذایی لذیذ تر و ساده تر از خورش آلو اسفناج . این غذای بسیار بسیار خوشمزه با طعمی ملس میتوانید به محبوبترین غذای شما تبدیل شود … اگر شک دارید یک بار امتحان کنید تا مشتری همیشگی آن شوید.

۲ تا نظر برای این دستور پخت ثبت شده

 1. Asal گفته در تاریخ پاسخ
  خوبه
 2. EbDE/ گفته در تاریخ پاسخ
  واقعا فوق العاده بود

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه‌های نویسندگان می‌باشد، و وبسایت پیمونه هیچ مسؤلیتی در قبال آنها ندارد. لطفا از توهین،تبلیغ و بیان سخنان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را بدون توضیحات و اطلاع قبلی حذف کنیم.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*